Szukaj na tym blogu

niedziela, 15 marca 2015

Olej lniany - mój faworyt - recenzja

Do tej pory olejowałam włosy kilkoma olejkami. Były to : Baby Dream Fur Mama, Baby Dream, Oliwa z oliwek, Olejek arganowy, Olejek kokosowy i Olej lniany.
Z tych wszystkich olejków to właśnie olej lniany podbił moje serce. Ze względu na swoje fantastyczne właściwości.


Mała charakterystyka oleju lnianego: 
olej lniany wytwarzany jest z nasion lnu czyli siemienia lnianego.
Zawiera wielonienasycone kwasy Omega - 3 ( ponad 60% ) .  Kwasy te mają ogromne znaczenie dla organizmu człowieka.  Dla organizmu najważniejsza jest równowaga kwasów Omega - 6 do Omega - 3. Sam organizm nie potrafi wytworzyć Omega - 3, muszą być dostarczane wraz z pokarmem. Dobrze więc olej lniany wprowadzić do naszej diety jako dodatek do sałatek czy innych potraw albo jako 1-2 łyżki oleju pite codziennie.
Spożywanie oleju powoduje, że stosunek kwasów Omega - 3 do kwasów Omega - 6 wyrównuje się. Co jest ważne dla naszego organizmu. Dzięki temu zmniejszają się stany depresyjne, poprawia się pamięć i koncentracja ( kwasy Omega - 3 są składnikiem błon komórkowych, tam gdzie zdrowa błona tam komórka działa prawidłowo ).  Obniża się poziom cholesterolu ( są one odpowiedzialne za prawidłowy transport lipidów we krwi ). Kwasy Omega - 3 zapobiegają miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej. Pełnią bardzo ważną rolę w procesach metabolicznych tłuszczów ( pomagają w odchudzaniu, przyspieszają przemianę materii ). Unieszkodliwiają wolne rodniki ( czyli zapobiegają chorobom nowotworowym !!! ). Ponadto: zapobiegają powstawaniu celulitu, zmniejszają boleści związane z  miesiączką.
Olej lniany stosowany wewnętrznie i zewnętrznie ma również niebagatelny wpływ na skórę. Skóra potraktowana olejem lnianym jest w stanie utrzyma odpowiednie nawilżenie, które może być osłabione przez używanie np wysuszającego mydła, czy warunki atmosferyczne. Skórze tłustej natomiast pomaga rozprowadzić łój równomiernie na naskórku tym samym zapobiega zatykaniu się porów czyli powstawaniu zaskórników.
Olej lniany stosowany zewnętrznie przyspiesza regenerację naskórka  i skóry właściwej, dlatego przydaje się podczas leczenia schorzeń skórnych. A także zapobiega tworzeniu się zmarszczek.
Pomaga również przy wypadaniu włosów.
To najważniejszy korzystny wpływ oleju lnianego stosowanego wewnętrznie i zewnętrznie na skórę i na cały organizm człowieka.


zapach: 
nie jest śmierdzący, ale nie pachnie też cudownie. Moim zdaniem zapach oleju lnianego jest tępy.

kolor: 
kolor jest złocisty

smak: 
olej lniany smakuje orzechamiJak ja stosuję olej lniany : 

włosy : 
codziennie od 2 miesięcy olejuję włosy i skalp ( ok 1-2 łyżki na całe włosy i skórę głowy )  .  Zauważyłam, że włosy są bardziej miękkie, delikatne, lepiej  falują, nie są obciążone. Pięknie ą też odbite od nasady.
Moje włosy piją ten olej, po nasmarowaniu za chwilę nie widać na nich oleju.
Nie miałam w tym czasie problemu  z wypadaniem włosów, więc nie wiem czy olej ma na to jakikolwiek wpływ. Podobno ma :)

Skóra: 
codziennie na noc smaruję twarz olejem lnianym. Skóra się nie przetłuszcza, zauważyłam też spłaszczenie zmarszczek, prawie ich nie widać :) Skóra jest bardzo nawilżona i napięta.

wewnętrznie: 
dopiero od 2 dni piję olej ( 1 łyżeczka ) , więc na razie nie jestem w stanie nic powiedzieć na ten temat.
W ramach intensywnej kuracji można pic 6 łyżek oleju ( lub dodawać go do potraw ).


Jak do tej pory jest to mój ulubiony olej. Poprzednie sprawiały, że moje włosy były przeciążone, oliwa z oliwek obciążała je mocno, BD żaden nie obił z nimi nic . Dopiero olej lniany sprawił, że włosy zaczęły się zmieniać :)