Szukaj na tym blogu

niedziela, 11 stycznia 2015

Niedziela Dla Włosów (21 ) : farbowanie + maseczka nawilżająca

Zauważyłam, że moja ostatnia NDW pojawiła się na blogu miesiąc temu !!! Tyle czasu nie robiłam SPA dla włosów :) miesiąc , bardzo szybko zleciał...
Dzisiaj był czas na farbowanie i nawilżanie :)

Moje włosy są bardzo suche na końcach, postanowiłam więc dzisiaj mocno je nawilżyć, także z uwagi na to, że musiałam je pofarbować. Ostatnio farbowałam innym kolorem chcąc sprawdzić czy będzie dobrze . To był zimny brąz. Wyszedł na odrostach na początku ciemny, ale wymył się po 2 tygodniach do jasnego rudawego brązu, odrost więc miałam czarne i odrosty rude. Musiałam zoś z tym zrobić i kupiłam czarną , jak zazwyczaj, farbę :)

Rano ufarbowałam włosy czarną farbą Joanna Naturia.
Tylko odrosty :)
Po upływie godziny zmyłam ją szamponem Schauma Moc Keratyny i nałożyłam maskę nawilżającą.

Skład owej maski: 
2 łyżki maski Serical al latte
1 łyżka wody
1 łyżka miodu
20 kropli gliceryny
20 kropli D-Pantenolu
2 ml spiruliny
1 łyżka oleju lnianego

maskę trzymałam na głowie 1 godzinę pod czepkiem i czapką.
Po dokładnym zmyciu maski i spłukaniu włosów zimną wodą zaczęłam stylizację jeszcze mokrych i ociekających włosów. Zaczęłam je ugniatać. Po chwili wgniotłam odżywkę b/s lniana Farmony. Cały czas je ugniatałam. Następnie wgniotłam żel i następnie piankę Isana do loków. Dałam im wyschnąć naturalnie.
Podczas ugniatania falki wyglądały fajnie, jak były jeszcze mokre .
Ale w miarę schnięcia już nie wyglądały tak dobrze. Wyglądały jak strąki.
Więc po wyschnięciu je odgniotłam z żelu i rozczesałam.
Po rozczesaniu wyglądają jak na zdjęciu.
Bardzo duża objętość, włosy mięsiste, średni połysk. Jednak nie są gładkie, ale szorstkie, niestety nie wiem dlaczego. Mam poczucie jakby włosów było ok 3 razy więcej niż dotychczas.

Moje zadowolenie : 6 na 10 punktów :)
dół mam rzadki, z powodu olbrzymiego cieniowania rok temu. Na wyrównanie muszę jeszcze dłuuugo poczekać, ponieważ najkrótsze włosy sięgają mi ledwo do brody, nawet przed brodę.Mam problem ze stylizacją, moje fale wyglądają jak strąki. A nie jak miękkie fale. Co ja robię źle?